Úvod / Správy / Košice / Bratislavské Jazzové Dni ponúknu šiestich headlinerov

Bratislavské Jazzové Dni ponúknu šiestich headlinerov

Hviezdami 39. ročníka festivalu budú Joshua Redman, Chris Potter, Super Trio v zložení Scott Henderson, Jeff Berlin a Dennis Chambers, The Brand New Heavies, Bilal a José James.

Tridsiaty deviaty ročník festivalu Bratislavské Jazzové Dni, ktorý sa uskutoční 25. až 27. októbra v bratislavskej Inchebe, bude mať až šiestich headlinerov. Na dnešnej tlačovej konferencii ich predstavil jeden z organizátorov Peter Lipa.

Konkrétne to budú americkí saxofonisti Joshua Redman a Chris Potter, ďalej Super Trio v zložení Scott Henderson, Jeff Berlin a Dennis Chambers, britská formácia The Brand New Heavies a americkí speváci Bilal a José James. Okrem tejto šestice interpretov vystúpia na hlavnom pódiu aj ďalší zahraniční hudobníci – Zawinul Legacy Band, Guillaume Perret & The Electric Epic a Amadinda Percussion Group. Popri nich dostanú na A-stagei priestor aj viacerí slovenskí interpreti. Tento rok to budú Martin Uherek Quartet, Nikolaj Nikitin Quintet feat. Gabriel Jonáš & Juraj Griglák a S.P. Bartus & Jazzbrothers feat. Antonio Farao.

Na B-stagei sa predstavia taliansky gitarista Ruggero Robin, americko-slovenská kapela Chicago Blues Connection a litovská formácia Dainius Pulauskas Group. Okrem týchto interpretov vystúpia na B-stagei aj šiesti finalisti súťaže Pódium mladých talentov Nadácie SPP, ich mená však zatiaľ organizátori nezverejnili.

Džezáky sa okrem Bratislavy budú konať aj v Košiciach a Žiline. V Košiciach sa 25. októbra v Infiniti aréne predstavia The Brand New Heavies, Chicago Blues Connection a Inside Group, v Žiline zas 26. októbra v Mestskom divadle Zawinul Legacy Band, Positive Darkness Quintet a Big band žilinského konzervatória.

Vstupenky na Bratislavské Jazzové Dni sú v predaji prostredníctvom siete Ticketportal. K dispozícii sú jednodňové vstupenky a permanentky, tohtoročnou novinkou sú jednodňové VIP vstupenky. Kompletný program festivalu je dostupný na webstránke www.bjd.sk.

© SITA, ilus. foto SXC

O mestoKosice.sk

Aktualizácia portálu mestoKosice.sk

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore