Úvod / Správy / Košice / Ďalší šoféri nezvládli jazdu pod vplyvom alkoholu

Ďalší šoféri nezvládli jazdu pod vplyvom alkoholu

Ďalší vodiči nezvládli jazdu pod vplyvom alkoholu

Dvadsaťosemročný vodič Felicie v obci Hatalov v okrese Michalovce zišiel z cesty a narazil do telekomunikačného stĺpa, ktorý poškodil. Pri dychovej skúške mu namerali 1,17 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,44 promile. Jána obvinili z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, iba osemnásťročný vodič Octavie zase havaroval v obci Lekárovce v Sobraneckom okrese. Mladý šofér vyšiel na chodník a vrazil do plotu rodinného domu. Mladík nafúkal 1,33 promile. Riadenie nezvládol ani 21-ročný František.

Vodič Felicie v Košiciach vybehol s autom na električkové koľaje. Pri následnej kontrole mu zistili takmer 1,70 promile. Všetci traja skončil v policajnej cele. Obvineným mužom v prípade dokázania viny hrozí až ročné väzenie.