Úvod / Košice / Do volieb opravia Košice aj chodníky

Do volieb opravia Košice aj chodníky

Za 700-tisíc eur vynovia chodníky na 80 miestach Košíc.

Po oprave ciest za 2,35 milióna eur (dokončujú ich) či osvetlení Dómu sv. Alžbety za 288-tisíc (inštalujú ho) chce mesto do novembrových komunálnych volieb stihnúť aj rekonštrukciu chodníkov za 694-tisíc. Tak ako cesty, aj práce na chodníkoch, tiež najväčšie za posledné roky, platí magistrát z bezúročného úveru od štátu. Víťaz obstarávania, firma Strabag, nastúpi na chodníky v najbližších dňoch. Dokončiť ich musí do 21. októbra. Aby to stihla, zmluva jej ukladá, aby vždy robila aspoň na troch rôznych chodníkoch či uliciach súčasne.
Radnica dáva zrekonštruovať na 80 uliciach alebo miestach v 8 mestských častiach spolu 27-tisíc metrov štvorcových (pre ilustráciu – táto výmera sa dá predstaviť aj ako obdĺžnik 300 m x 90 m). Mesto na čele s primátorom Richardom Rašim (Smer) najviac dopraje Jazeru so starostkou Annou Jenčovou (Smer) – až 38 % celej rekonštruovanej plochy chodníkov leží práve v tejto mestskej časti. Aj tri najväčšie výmery v pláne opráv sú z Jazera – Bukovecká 2 000 m2, Levočská 1 800 m2 a Čingovská 1 700 m2. Naopak, najmenšia rekonštruovaná plocha bude len 10 štvorákov na Ďumbierskej 7 na Severe.

O Tomáš