Úvod / Správy / Košice / Dobrovoľníci v akcii Naše mesto pomôžu v škôlkach, EHMK či na hradoch

Dobrovoľníci v akcii Naše mesto pomôžu v škôlkach, EHMK či na hradoch

hrad-slaneckyMesto Košice opäť zapojí do dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto, počas ktorého budú nasledujúci víkend v 11 slovenských mestách skrášľovať svoje okolie tisíce dobrovoľníkov.

V Košiciach si záujemci môžu vybrať zo 40 dobrovoľníckych aktivít. Pomáhať budú v piatok a sobotu (14.-15. júna) pri maľovaní plotov na školách a škôlkach, úprave školských dvorov, ale aj v sociálnom zariadení Radosť pri skrášľovaní priestorov.
Pomoc je potrebná aj pri príprave plagátov pre sociálne divadlo Hopi Hope, ktoré sa venuje znevýhodneným mladým ľuďom, priložiť ruky k dielu bude možné aj v rámci projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) počas výstavy White Noise a multižánrového podujatia Imaginácie.

“Každý môže prispieť k tomu, ako bude vyzerať mesto, v ktorom žije. O tom je myšlienka Nášho Mesta, ktoré je najväčším podujatím firemného dobrovoľníctva nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe,” uviedla Petra Nagyová z Nadácie Pontis, ktorá podujatie organizuje.
Dobrovoľníci z firiem, ale aj z radov verejnosti pomáhajú počas dvoch dní v rovnakých tričkách skrášľovať mesto, v ktorom žijú alebo pracujú. Pomáhajú školám, škôlkam, neziskovkám a rôznym občianskym iniciatívam, ktoré potrebujú pomoc a v ktorých by si ľudia sami vedeli len ťažko poradiť.

Tohtoročnou novinkou Nášho Mesta je aj záchrana slovenských hradov. V blízkosti Košíc sa zíde pomoc dobrovoľníkov na Hrade Slanec, v obci Vinné a na Hrade Jasenov. Na hradoch budú pomáhať v piatok a sobotu doobeda. Kastelán Hradu Vinné dokonca láka na ochutnávku stredovekej kuchyne.
Košickí dobrovoľníci z radov firiem i verejnosti si môžu vybrať z aktivít a prihlásiť sa na webe www.nasemesto.sk. Každý zapojený dostane dobrovoľnícke tričko.

Naše Mesto organizuje Nadácia Pontis so skupinou firiem Engage. Okrem Košíc sa tento rok zapojí aj Bratislava, Trnava, Galanta, Sereď, Šaľa, Partizánske, Košice, Liptovský Hrádok, Žilina, Poprad a Spišská Nová Ves. Počas podujatia firmy uvoľnia svojich zamestnancov a darujú ich pracovný čas na zveľadenie okolia, v ktorom pôsobia. Po celom Slovensku bude na výber z viac ako 350 rôznych aktivít na Slovensku.

Ilus. foto

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore