Úvod / Správy / Košice / Good Angels v piatok v Eurolige poslednýkrát doma

Good Angels v piatok v Eurolige poslednýkrát doma

V piatok v druhom stretnutí play-off Euroligy basketbalistiek Good Angels Košice (SR) – Tango Bourges Basket (Fr.) /Steel aréna, 20.00/ – stav série 0:1

Posledné domáce vystúpenie basketbalistiek Good Angels Košice v euroligovej sezóne 2013/2014 uvidí “hokejová” Steel aréna v piatok od 20.00 h proti francúzskemu družstvu Tango Bourges Basket. Pôjde o druhý duel play-off o postup na Final Eight do ruského Jekaterinburgu. Majsterky SR v sérii hranej na dve víťazstvá zaostávajú 0:1, v utorok si z prvého zápasu na palubovke súpera priniesli prehru 51:59. Ak zverenky Maroša Kováčika nezvíťazia, sezóna pod európskymi košmi sa pre ne skončí. V prípade úspechu na ne čaká rozhodujúce tretie stretnutie v stredu 19. marca znova v Bourges (20.30 h).

“V Bourges nás sklamala ofenzíva, ktorej vyššia produktivita nám v konečnom účtovaní chýbala. Domáce neboli v tomto smere oproti nám omnoho lepšie. Nás však môže mrzieť tretia štvrtina, v ktorej sme fantasticky bránili, súperovi sme umožnili dosiahnuť len osem bodov, no sami sme dali len o bod viac. Aj preto sa nám nepodarilo zlomiť zápas,” uviedol na klubovom webe tréner Maroš Kováčik. “O víťazstvo nás pripravila nízka efektivita streľby, na ktorej pred odvetou budeme musieť popracovať. Na výkon dievčat som však hrdý, pretože s kvalitným súperom odohrali výbornú partiu a pri zlepšení istých parametrov našej hry môžeme v piatok pomýšľať na úspešný revanš,” doplnil kouč Good Angels.

Košice vlani šokovali Európu štvrtým miestom vo Final Eight, ktoré takisto hostil Jekaterinburg. Najlepšie tímy kontinentu sa pod Uralom tentoraz zídu 7. – 13. apríla.