Úvod / Správy / Košice / Good Angels získali pod kôš ruskú hviezdu Osipovovú

Good Angels získali pod kôš ruskú hviezdu Osipovovú

Zvučné meno v košickom kádri pred play-off Euroligy žien

Známa ruská basketbalistka Irina Osipovová je posilou slovenského majstrovského tímu Good Angels Košice pred blížiacim sa play-off Euroligy, v ktorom zverenky Maroša Kováčika nastúpia proti francúzskemu družstvu Tango Bourges. Hrá sa na dve víťazstvá, prvý duel je na programe v utorok 11. 3. o 19.00 h pod košmi súperiek, odveta 14. 3. o 20.00 v Košiciach. Prípadný duel zohrajú 19. 3. o 20.30 znova vo Francúzsku.

Vysoká, takmer dvojmetrová 32-ročná pivotka Osipovová (nar. 25. júna 1981) doteraz pôsobila v tureckom klube Istanbul Universitesi, kam nedávno paradoxne zamierila práve z Košíc bieloruská pivotka Jelena Levčenková. Istanbulský tím hral v Európskom pohári FIBA, kde mala Osipovová priemery 7,3 bodu a 6,9 doskoku na zápas.

Moskovská rodáčka reprezentovala Rusko na všetkých významných podujatiach v uplynulom desaťročí. Je majsterka Európy z rokov 2003, 2007 aj 2011, v zbierke má aj dve bronzové olympijské medaily z Atén 2004 aj Pekingu 2008. Na klubovej úrovni pôsobila Diname Moskva, UMMC Jekaterinburg, Samare, Elitzure Ramla a Spartaku Moskovská oblasť.