Úvod / Správy / Košický kraj / Hasiči z Košického a Banskobystrického kraja sú už v Bratislavskom kraji

Hasiči z Košického a Banskobystrického kraja sú už v Bratislavskom kraji

hasiciHasiči s technikou z Banskobystrického a Košického kraja sa presunuli do zásahového obvodu Bratislavského kraja.

Hasiči sú pripravení pomôcť bratislavským kolegom pri odčerpávaní záplavových vôd veľkokapacitným čerpadlom. Ide o jedno z mnohých opatrení Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), o ktorých dnes TASR informovala Silvia Jančovičová z Prezídia HaZZ.

Ďalej uviedla, že došlo k presunu plávajúceho transportéra do lokality Alžbetin ostrov, hasiči počas celej noci monitorovali celý tok Dunaja a ostatné ohrozené oblasti riek Morava, Malý Dunaj a Dolný Váh a došlo k strategickému rozmiestneniu vozidiel HaZZ so zvýšenou priechodnosťou. Súčasťou ich výbavy sú záchranné člny, čerpadlá a osvetľovacie agregáty.

Podľa Jančovičovej je neustále vykonávaný monitoring Dunaja v lokalitách Pribinova, Rázusovo nábrežie, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Devínska Nová Ves, Devín, Devínska cesta, Karloveské rameno, Alžbetin ostrov a nábrežie v Petržalke. Hasiči neustále monitorujú rieku Moravu v lokalite Brodské – Moravský Svätý Ján, vo Vysokej pri Morave, v Záhorskej Vsi, Suchohrade, v Gajaroch a v Levároch. Na sútok Dunaja a Váhu dozerajú v Komárne a vodný tok Myjava monitorujú v lokalite Kúty – Podbrač.

“Na základe rozkazu prezidenta HaZZ až do odvolania bol aktivovaný modul zabezpečujúci leteckú záchranu v spolupráci s Letkou Ministerstva vnútra SR,” informovala Jančovičová. Na záver ubezpečila, že u slúžiacich hasičov v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji je trvalo zabezpečený dovoz stravy.

Ilus. foto

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.