Úvod / Spoločnosť / Juh Nórska trpí nedostatkom plienok

Juh Nórska trpí nedostatkom plienok

Hoci je Nórsko jednou z najdrahších krajín sveta, obchodníci na juhu krajiny v snahe prilákať miestnych zákazníkov nízkymi cenami plienok zaujali aj priekupníkov zo zahraničia. Juh Nórska sa ocitol uprostred “plienkovej krízy” po tom, čo zákazníci z východnej Európy v obchodoch vyrabovali regály s týmto tovarom. “Kúpili úplne všetko. Všetko, čo sme mali na policiach, nahádzali na zadné sedadlá áut a odišli domov, kde sa to pokúsia predať s väčším ziskom. Nie je to krádež, ale je to veľký problém. Neostalo tu nič pre našich pravidelných zákazníkov,” skonštatoval regionálny riaditeľ obchodného reťazca Rema 1000 Terje Ragnar Hansen.

Šéf colného úradu v Kristiansande na južnom pobreží Nórska Helge Breilid tvrdí, že v aute, ktoré zastavili na ceste z Nórska, bolo zhruba 80-tisíc plienok v hodnote 50-tisíc nórskych korún (v prepočte asi 6 720 eur). “Väčšinou sú to ľudia z Litvy alebo Poľska. Nemáme však dôvod myslieť si, že sú členmi nejakého zločineckého gangu,” dodal Breilid.

SITA :: 1.2.2013

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.