Úvod / Správy / Košice / Košická obvodná volebná komisia zatiaľ nedostala sťažnosť

Košická obvodná volebná komisia zatiaľ nedostala sťažnosť

Starostovia mestských častí zriadili celkom 197 volebných okrskov

Obvodná volebná komisia pre mesto Košice sa nemusela zaoberať volebnými sťažnosťami v súvislosti so sobotňajšími voľbami prezidenta. „Obvodnej volebnej komisii neboli zatiaľ doručené nijaké sťažnosti ani podnety v súvisiace s voľbou prezidenta,“ povedala pre agentúru SITA zapisovateľka a vedúca odboru všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Košice Emília Župíková.

Košická obvodná volebná komisia má deväť členov, ktorých delegovali politické subjekty, ako aj petičné výbory nezávislých kandidátov. Predsedom obvodnej volebnej komisie je Adrián Weiszer, delegovaný za petičný výbor Gyulu Bárdosa, podpredsedom je René Link, delegovaný za petičný výbor Radoslava Procházku. Kontakt na obvodnú volebnú komisiu pre Košice počas voľby je 055/6001 285.

Ako uviedla Župíková Košice sa pri voľbe prezidenta nečlenia na volebné obvody. Starostovia mestských častí zriadili celkom 197 volebných okrskov, z toho je jeden osobitný volebný okrsok v košickej mestskej časti Šaca, a to v Ústave na výkon trestu odňatia slobody. V meste Košice je približne 198 000 voličov.

V Košickom kraji je zriadených šesť obvodných volebných komisií – Košice, Košice-okolie, Michalovce, Trebišov, Rožňava a Spišská Nová Ves.