Úvod / Správy / Košice / Košické Súdky majiteľ neodpratal. Koná stavebný úrad

Košické Súdky majiteľ neodpratal. Koná stavebný úrad

Stavebný úrad a vodohospodári dnes riešia pohostinstvo, ktoré nelegálne fungovalo v záplavovom území od začiatku 90. rokov.

Slovenskému vodohospodárskemu podniku sa nepodarilo dohodnúť s podnikateľom, aby dobrovoľne odstránil známy letný bufet na ľavom brehu rieky Hornád v košickej mestskej časti Ťahanovce. Pohostinstvo Súdky, ktoré stojí v ceste prebiehajúcim protipovodňovým stavebným prácam, preto na jeho podnet začal riešiť stavebný úrad mesta Košice. Vodohospodári v tomto úseku rozširujú koryto a opevňujú ho kamením, aby pri povodniach vysoká voda a veľké plávajúce predmety neohrozovali Ťahanovský cestný most.

O Tomáš