Úvod / Krimi / Košické súdy evakuovali pre bombovú hrozbu

Košické súdy evakuovali pre bombovú hrozbu

rucna bombaBudovu košických súdov v pondelok ráno evakuovali. Anonym ohlásil bombu až v Michalovciach.

Dopoludňajší program košických súdov narušila evakuácia celej budovy.
Postaral sa o to anonym, ktorý okolo 9. hodiny na linku 158 operačného strediska PZ v Michalovciach ohlásil, že v Košiciach na súde je bomba.

Krátko na to boli všetky pojednávania prerušené a približne 450 klientov i zamestnancov súdov muselo budovu opustiť.

Ako prví prišli hasiči, po nich policajti a kynológ so psom, vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín.
Pojednávania, ktoré boli prerušené alebo sa uskutočniť nemohli, budú pokračovať v iných termínoch.

Na akcii sa zúčastnilo sedem príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže, deväť príslušníkov oddelenia PZ SR Košice – Staré Mesto, psovod a päť hasičov.
“Po evakuácii sudcov, zamestnancov a účastníkov súdnych konaní nasledovala policajná prehliadka budovy košických súdov na Štúrovej ulici, ako aj pracoviska na Tichej ulici. Výsledok bol negatívny,” informovala hovorkyňa košických súdov Marcela Gálová.

Doložila, že priestory hlavnej budovy košických súdov boli sprístupnené sudcom a zamestnancom o pol dvanástej a pre verejnosť o pol hodinu neskôr.
Priestory súdu na Tichej ulici boli sprístupnené pre všetkých o dvanástej.

Foto: ilustračné

O Tomáš