Úvod / Krimi / Lákal mladých do modelingu, bol však podvodník

Lákal mladých do modelingu, bol však podvodník

peniaze-menaKošičan podviedol minimálne 34 ľudí, vylákal od nich podvodne dohromady asi 17-tisíc eur.

Chceli sa venovať modelingu, no natrafili na podvodníka. Podľa polície 28-ročný Jozef z Košíc od roku 2009 ako zástupca jednej z košických modelingových agentúr oslovoval mladých záujemcov o prácu pre jeho agentúru.

Nasľuboval im rôzne akcie, či fotenia, vyberal však iba peniaze. Podviedol minimálne 34 ľudí z Košického, Prešovského a Trenčianskeho kraja, vylákal od nich rôzne sumy od 110 do 1 350 eur, celková výška sa vyšplhala na 17-tisíc.

Keďže jeho obeťami bolo viac osôb, hrozí mu aj vyššia trestná sadzba, a to tri až desať rokov. Stíhaný je na slobode

Košičan bol pod drobnohľadom polície už od roku 2012 ako osoba podozrivá z podvodov.
Záujemcom o modeling sľuboval vysoký zárobok, poradenstvo, kurzy, účasť na akciách a uplatnenie v modelingu.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, prisľúbil im aj fotobook na profesionálnej úrovni, ktorým sa mali prezentovať cez sociálnu sieť a na základe toho ich mali oslovovať zahraničné a domáce modelingové agentúry.
Časť klientov aj osobne odfotil a sľúbil im zákazkové fotenia pre rôzne spoločnosti, vždy však museli zložiť finančnú zálohu.

Fotenie však nesprostredkoval a peniaze si nechal s tým, že im nasľuboval ďalšie akcie.
Od klientov navyše vylákal aj ďalšie peniaze na lukratívnejšie zákazky, tie sa nikdy neuskutočnili.
Polícia upozorňuje mladých ľudí, ktorí majú záujem o modeling, aby za žiadnych okolností neposielali peniaze vopred za sľubované služby.

Treba si overiť dôveryhodnosť agentúry, ktorú majú v úmysle osloviť a taktiež zistiť podmienky spolupráce. Zmluvy si pred podpísaním treba riadne prečítať, prípadne si dať preveriť odborníkovi.

Foto: ilustračné

O Tomáš

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore