Úvod / Správy / Košice / Martin chce potrápiť Košice, Zvolen zasa Nitru

Martin chce potrápiť Košice, Zvolen zasa Nitru

Začína sa štvrťfinále hokejovej Tipsport extraligy

Hokejová Tipsport extraliga má pred sebou vyvrcholenie sezóny. V Slovnaft play-off sa osmička tímov pobije o majstrovský titul, ktorý obhajuje Zvolen. Vyraďovacia časť sa začína prvými zápasmi v sobotu 8. marca. Na úvod si sily zmerajú Košice s Martinom a Nitra so Zvolenom, o dva dni neskôr sa k nim pripoja aj Banská Bystrica so Skalicou a Piešťany s Popradom. Série sa hrajú na štyri víťazstvá. Všetky zápasy play-off sa budú začínať o 17.00 h, fanúšikovia priame prenosy uvidia na RTVS. Meno nového majstra bude známe najneskôr 21. apríla.

Najjasnejší priebeh by mala mať štvrťfinálová séria medzi Košicami a Martinom, víťazom základnej časti a ôsmym postupujúcim do play-off. Oceliari sú favoritom na zisk titulu, majú kvalitnejší káder a navyše v ich prospech hovorí aj zápasová bilancia. Zo šiestich tohtosezónnych duelov zdolali mužstvo z Turca päťkrát. Martin za posledných štrnásť rokov vyhral v Košiciach len raz. Oba kluby čaká štvrtá séria play-off, tretia štvrťfinálová. Doteraz vo vyraďovacej časti odohrali dvanásť súbojov, z ktorých sa jedenásť skončilo košickým víťazstvom.

“Počas základnej časti sme si udržali stabilnú výkonnosť. Mali sme dobre vyskladané mužstvo, v ktorom dostali šancu mladí hráči. Play-off je nová súťaž a pre nás výzva. Martin už splnil svoju najvážnejšiu úlohu, preto môže hrať uvoľnene. Musíme si dávať pozor, aby nás neprekvapil,” povedal generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš. V metropole východu by chceli získať siedmy titul a zároveň si vybojovať miestenku do Ligy majstrov.

Martinčania mali v základnej časti najslabší útok, dali 120 gólov. Ich štvrťfinálový súper o 54 viac. “Verím, že góly, ktorých sme nedávali veľa počas základnej časti, sme si ušetrili na play-off. Sme radi, že sme sa doň dostali, je to výsledok dvojročnej práce vedenia klubu i mesta,” uviedol generálny manažér MHC Mountfield Martin Kalnický.

Po skončení základnej časti vládla u ďalších dvoch štvrťfinalistov Nitry a Zvolena rozdielna nálada. Pod Zoborom sa darilo napĺňať predsezónne ciele, mužstvo lákalo divákov na zimný štadión a bojovalo o najvyššie priečky. Vo Zvolene sa po majstrovskej sezóne tímu nedarilo, ročník nezačal najlepšie, ale napokon sa dostal do play-off zo 7. miesta. “Sme spokojní so základnou časťou. Robíme hokej pre ľudí a našich divákov, čo sa nám darí a napĺňame tým naše ciele. Hokej sa v Nitre dostáva ľuďom pod kožu. V play-off máme za súpera Zvolen, ktorý síce v základnej časti veľmi nepresvedčil, ale je to minuloročný majster a má kvalitný tím. O to zodpovednejšie sa pripravujeme. Je to šport, nech na ľade vyhrá lepší a šťastnejší. Verím, že to budeme my,” tvrdí podpredseda predstavenstva HK Nitra Ján Plandora. “Do sezóny sme vstupovali s inými ambíciami. Hodnotiť ročník budeme až po play-off, kde môžeme napraviť výsledný dojem,” uviedol generálny manažér HKM Zvolen Milan Čanky.

© SITA, ilus. foto wikipedia

O mestoKosice.sk

Aktualizácia portálu mestoKosice.sk

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore