Úvod / Správy / Košický kraj / Mesto bude hospodáriť s vyše 15 miliónmi eur

Mesto bude hospodáriť s vyše 15 miliónmi eur

V tomto roku bude mesto hospodáriť s celkovými príjmami viac ako 15,3 milióna eur. Plánované celkové výdaje by mali byť 15,3 milióna eur. Vyplýva to z rozpočtu, ktorý koncom februára poslanci schválili na rokovaní mestského zastupiteľstva. Pre agentúru SITA to uviedla vedúca finančného odboru mestského úradu Rožňava Klára Leskovjanská. Mesto plánuje vyčleniť na bežné výdavky vyše 11 miliónov eur, na kapitálové výdavky vyše 3,3 milióna eur.

Jednou z najväčších a najdôležitejších tohtoročných investícií je vybudovanie križovatky so štátnou cestou v smere na Poprad a nová cesta do priemyselného parku, na ktorú mesto poskytne 222 000 eur. Na opravu chodníkov a miestnych komunikácií vynaloží okolo 130 000 eur. K zvýšeniu bezpečnosti má prispieť rozšírenie kamerového systému za 50 000 eur. Na vzdelávanie v systéme škôl mesto navrhuje vyčleniť vyše šesť miliónov eur, čo patrí k najvyššími položkám bežného rozpočtu. Na spolufinancovanie, rekonštrukciu a modernizáciu škôl vyčlenilo 140 000 eur.

V rozpočte mesto ráta pre mestskú príspevkovú organizáciu Technické služby s príspevkom 771 000 eur, ďalších takmer 70 000 eur získa mestské divadlo Actores.