Úvod / Doprava / Mestská hromadná doprava bude v Košiciach dva dni zadarmo

Mestská hromadná doprava bude v Košiciach dva dni zadarmo

mhdOznačovače vo vozidlách budú prelepené a služby SMS zablokované.

Mestská hromadná doprava bude v Košiciach počas nedele a pondelka 21. a 22. septembra zadarmo.

Ide o súčasť zapojenia sa Dopravného podniku mesta Košíc (DPMK) do Európskeho týždňa mobility a celoeurópskeho dňa bez áut.

“Označovače vo vozidlách budú prelepené a služby SMS zablokované. Cestujúci sa nebudú musieť preukázať vodičským preukazom,” uviedla hovorkyňa DPMK Michaela Karaffová.

Súčasťou aktivít bude obľúbená súťaž s názvom Kto skôr v sobotu (20.9.). Štart bude o 7.45 h na Námestí osloboditeľov pred Auparkom a cieľ pri Soche Jána Pavla II. v Barci. Sily si zmerajú električka, autobus, skúter, cyklista, korčuliar a bežec. Cieľom súťaže je zistiť, kto bude najrýchlejší.
Návštevníkov v sobotu čaká tiež Deň otvorených dverí DPMK. Bohatý program pre všetky vekové kategórie je pripravený v čase od 9.30 do 17.30 h vo vozovni na Bardejovskej ulici.
Vystavené budú dopravné vozidlá vrátane historickej električky Cassovia. Záujemci si budú môcť prezrieť aj dva historické Ikarusy (Ikarus 31 z roku 1959 a Ikarus 620 z roku 1969) z dopravného podniku v maďarskom Miškolci.

Program zahŕňa ukážky práce mestských policajtov a hasičov, pripravená bude prehliadka priestorov DPMK, depa a techniky, ako aj jazdy historickou električkou.
“Počas tohtoročného Dňa otvorených dverí vystúpia aj obľúbené skupiny – Nocadeň a Heľenine oči. Svoje umenie budú prezentovať aj Divadlo v Kufri a folklórny súbor Hanička. Pre deti bude pripravený bohatý program v podobe súťaží a rôznych atrakcií,” informovala Karaffová.

Foto: ilustračné

O Tomáš