Úvod / Krimi / Muž chcel vyhodiť dom do vzduchu, polícia ho zastrelila

Muž chcel vyhodiť dom do vzduchu, polícia ho zastrelila

Dráma sa odohrávala v Kráľovciach v okrese Košice okolie. Muž sa vyhrážal, že nechá celý dom vybuchnúť a pozabíja policajtov a všetkých okolo. Policajtom sa podarilo vniknúť do domu a 41-ročného Jozefa zasiahli do brucha a hrudníka.

KOŠICE 6. februára (WEBNOVINY) – Napriek intenzívnej starostlivosti lekárov v piatok o 4:10 strelným zraneniam podľahol 41-ročný Jozef M. z Kráľoviec v okrese Košice okolie. Zranenia brucha a hrudníka utrpel pri štvrtkovom zásahu polície v dome, v ktorom sa muž zabarikádoval a vyhrážal sa, že ho vyhodí do vzduchu. O podrobnostiach zásahu polície a záchranárskych zložiek v piatok na tlačovej besede informoval riaditeľ košickej krajskej polície Juraj Leško. Odmietal komunikovať s okolím Leško uviedol, že polícia a záchranné zložky vo štvrtok večer zasahovali v Kráľovciach po tom, čo 39-ročná žena oznámila na tiesňovú linku, že má dôvodné obavy o zdravie svojho manžela, ktorý je už štvrtý deň zabarikádovaný v rodinnom dome, s nikým nechce komunikovať.

Na miesto bola vyslaná polícia, hasiči i zdravotnícki záchranári. S mužom v dome nebol nik z príbuzných, len dva psy. Muž mal v dome tri tlakové nádoby s plynom a vyhrážal sa, že dom vyhodí do vzduchu. “Muž odmietal komunikovať s okolím a vyzval záchranné zložky, aby opustili pozemok. V dome sa zabarikádoval a zatemnil všetky okná. Nadviazať komunikáciu sa pokúšal aj policajný vyjednávač, ale bezvýsledne. Na žiadosť manželky hasiči za asistencie policajta pohotovostného útvaru polície násilne otvorili vstupné dvere do domu,” uviedol Leško. Museli evakuovať susedov Muž hodil smerom k nim fľašu s neznámou horľavinou, ktorú zapálil výstrelom z plynovej pištole.

Zranený bol policajt, ktorý utrpel popáleniny predlaktia pravej ruky. Po uhasení menšieho požiaru sa polícia a hasič na čas stiahli. S mužom sa vyjednávač opäť pokúsil komunikovať. Podľa polície muž sa začal vyhrážať, že nechá celý dom vybuchnúť a pozabíja policajtov a všetkých okolo. Tvrdil, že má pri sebe spínač. Na to polícia evakuovala obyvateľov susedných rodinných domov, priestor uzavrela a dom odpojila od elektriny. Muž nereagoval na pokusy vyjednávača o komunikáciu. Polícia muža viackrát vyzývala, aby sa vzdal a dobrovoľne opustil dom s upozornením, že budú voči nemu použité donucovacie prostriedky.

Muž nereagoval, preto o pol desiatej polícia násilne vnikla do obydlia. Zraneniam podľahol v nemocnici “Muž kládol aktívny odpor a dvoma nožmi zaútočil na hlavu a krk jedného zo zasahujúcich policajtov. Policajti proti mužovi požili služobné strelné zbrane. Muža zasiahli do brucha a hrudníka. Počas zásahu utrpel zranenie aj jeden z policajtov,” povedal Leško. Doložil, že zraneným osobám bola okamžite poskytnutá zdravotnícka pomoc a previezli ich do nemocnice.

V piatok v skorých ranných hodinách 41-ročný muž zraneniam podľahol. V súvislosti s touto udalosťou vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ Košice začal trestné stíhanie pre zločin útoku na verejného činiteľa a zločin všeobecného ohrozenia v štádiu pokusu. Leško neuviedol, aké motívy mohli viesť k tejto tragickej udalosti. Vzhľadom na charakter udalosti boli na miesto privolaní aj pracovníci Úradu inšpekčnej služby ministerstva vnútra, ktorí preskúmajú postup polície ako aj oprávnenosť použitia služobných zbraní.

Foto: ilustračné

O Tomáš

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore