Úvod / Správy / Košice / Na Silvestra sa stali dve tragické nehody

Na Silvestra sa stali dve tragické nehody

Na Silvestra sa stali v okrese Košice–okolie dve tragické dopravné nehody. K prvej nehode došlo na ceste smerom od obce Ďurďošík na Košice. V stúpaní do kopca 42-ročný vodič auta Škoda Fabia z okresu Košice-okolie pri prejazde tiahlej ľavotočivej zákruty dostal na suchom povrchu vozovky šmyk. Prešiel do protismeru, kde zišiel z cesty do priekopy a čelne do nej narazil. Vozidlo sa prevrátilo cez strechu a skončilo v poli na kolesách. Počas toho vodič z auta vypadol a zostal nehybne ležať. Ako informoval hovorca košickej polície Alexander Szabó, vodič po prevoze rýchlou lekárskou službou do košickej nemocnice zraneniam podľahol. Jeho o rok staršia spolujazdkyňa utrpela ľahké zranenia, z ktorých sa bude liečiť sedem dní. Na vozidle vznikla škoda dve tisíc eur.
Druhá smrteľná nehoda sa stala na rovnom úseku cesty medzi Moldavou nad Bodvou a obcou Jasov. Pri predchádzaní sa 24-ročný vodič auta Škoda 120 z okresu Košice-okolie čelne zrazil s osobným autom značky VW Touran, ktoré riadil 36-ročný vodič z okresu Košice-okolie. Vodič škodovky zraneniam podľahol na mieste nehody, druhý vodič sa ľahko zranil. Alkohol u neho nezistili. Na aute Škoda 120 L je škoda 100 eur, na vozidle VW Touran 3 900 eur.
Okrem dvoch tragických nehôd sa dopoludnia stala aj ďalší vážna havária na ceste v smere od obce Pozdišovce na obec Trhovište v Michalovskom okrese. Citroën Berlingo šoféroval 18-ročný Michalovčan a keď predchádzal autá, vošiel do jazdnej dráhy protiidúcemu nákladnému vozu s návesom. Pri nehode sa vodič Citroëna a jeho dvaja spolujazdci (15 a 18 roční) utrpeli ťažké zranenia s predpokladanou dobou liečenia dva mesiace. Vodič nákladného vozidla neutrpel žiadne zranenie. Na nákladnom aute je škoda dve tisíc a na osobnom štyri tisíc eur. Alkohol u vodičov nezistili. “Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby vplyv počasia nepodceňovali a v dostatočnej miere sa pripravili aj na nepredvídateľné situácie,” upozornil Szabó. Teploty pod nulou a klzké cesty sa podieľajú na vzniku kolíznych situácií.

SITA :: 1.1.2013 :: Ilus. foto SXC

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.