Úvod / Politika / Na starostu košického Juhu kandiduje Bacsó

Na starostu košického Juhu kandiduje Bacsó

komunalne_volbyZa najväčší problém mestskej časti považuje financie a nedostatočnú komunikáciu vedenia mestskej časti s obyvateľmi

Právnik Tibor Bacsó ohlásil kandidatúru na post starostu košickej mestskej časti Juh. Je kandidátom piatich politických strán – NOVA, KDH, SDKÚ, SaS a Obyčajní ľudia. Kandiduje pod heslom Čerstvý vzduch pre náš Juh.

„Slovensko potrebuje novú politickú generáciu, ktorá tu je, snaží sa a hlási sa o slovo. Nie je mi ukradnutá budúcnosť mesta, kde žijem. Ak však chce človek niečo zmeniť, musí pre to niečo urobiť, musí mať ambíciu pohnúť veci k lepšiemu,“ vysvetľuje Bacsó. Ako uviedol, na problémy poukazuje nielen prostredníctvom svojich príspevkov na blogu, ale aj fotografiami na verejnom portáli Odkaz pre starostu, či počas dobročinných aktivít. „Politika nie je len o schopnostiach, ale aj o odvahe a vytrvalosti. V samospráve už nestačia len ľudia, čo nič nepokazia. Dnes sa samospráva musí postarať sama o seba a ako sa jej bude dariť, záleží len na nej,“ hovorí Bacsó.

Volebný program odvodil Bacsó zo symboliky erbu mestskej časti. Tri zlaté ľalie a tri mince pripomínajú rozprávku o troch grošoch, z ktorých jeden predstavuje minulosť, druhý prítomnosť a posledný budúcnosť. Kandidát sa chce sústrediť na aktívne prežitie staroby dôchodcov, bezpečnosť a poriadok pre súčasné generácie a sociálnu pomoc mladým. Za najväčší problém mestskej časti však považuje financie. „Problémom je slabá komunikácia mestskej časti s obyvateľmi o ich potrebách, od mladých až po seniorov a s tým spojené neefektívne míňanie vlastných aj poskytnutých financií,“ vysvetľuje Bacsó. Doložil, že všetky zmluvy a potrebné doklady zverejňuje zo zákona mestská časť na svojej webovej stránke, no sumy, o ktorých pojednávajú poslanci, sú často prehnané a nesprávne využité. S príchodom nového starostu by sa to malo zmeniť. „Namiesto míňania peňazí je možné zapojiť do práce tých, ktorí o ňu budú mať záujem. Vďaka tomu si budú svoje okolie viac vážiť a vybudujú si k nemu pozitívny vzťah,“ uzatvára Bacsó. Konkrétne kroky svojho volebného programu zverejní už v najbližších týždňoch.

Tibor Bacsó (35 r.) pracoval sedem rokov na okresom súde vo funkcii vyššieho súdneho úradníka. Ďalšie takmer tri roky zastával funkciu poradcu sudcu Ústavného súdu SR. Dnes sa venuje advokátskej činnosti. Počas svojej kariéry sa stretol nielen s trestným, obchodným či exekučným právom, ale aj so spormi týkajúcimi sa starostlivosti o maloletých.

O Tomáš