Úvod / Kultúra / Návštevnosť kina sa po digitalizácii zdvojnásobila

Návštevnosť kina sa po digitalizácii zdvojnásobila

Návštevnosť kina v Šali sa po digitalizácii zdvojnásobila a tržby sa strojnásobili. Kino prešlo digitalizáciou v závere roka 2012. Ako informuje mesto na svojej internetovej stránke, po prvom mesiaci premietania novou technológiou sa potvrdzuje, že financie boli vynaložené rozumne a účelne. Kino navštívilo v januári 926 divákov, kým v porovnateľnom období vlaňajška to bolo 444. Tržby boli viac ako trojnásobné a dosiahli 3 232 eur, kým vlani to bolo 1 043 eur. Cena lístka sa pohybuje od 3,50 do štyroch eur.

Mesto kino zdigitalizovalo za 110 088 eur. Z Audiovizuálneho fondu získalo na tento účel 30-tisíc eur. Náklady na digitálny projekčný systém, univerzálnu vstupnú jednotku a server z celkovej sumy predstavujú 91 524 eur, zvyšok sa investuje do multimediálneho počítača, záložného hard disku, upgradu zvukového systému, satelitného setu, projekčného plátna, inštalácií a na školenia. Ak by sa šalianske kino nedigitalizovalo, zaniklo by. Distribútorské spoločnosti prestávajú vyrábať 35-milimetrové kópie filmov a filmy dodávajú na digitálnych kópiách. Klasické kiná ich nevedia prehrať.

SITA :: 4.2.2013 :: Ilus. foto SXC

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.