Úvod / Zaujímavosti / Nový akademický rok na UPJŠ začína vyše 7 500 študentov

Nový akademický rok na UPJŠ začína vyše 7 500 študentov

shutterstock_76708792Do prvých ročníkov všetkých troch stupňov nastupuje približne 2 380 študentov.

Nový akademický rok v utorok slávnostne otvorili na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach.
Do prvých ročníkov všetkých troch stupňov nastupuje približne 2 380 študentov, celkový počet študentov na piatich fakultách a Ústave telesnej výchovy a športu predstavuje 7 540.
UPJŠ aktuálne ponúka vysokoškolské vzdelanie v 217 akreditovaných študijných programoch, informovala hovorkyňa UPJŠ Jaroslava Oravcová.

Podiel zahraničných študentov na škole v posledných rokoch výraznejšie vzrástol. K 11. septembru 2014 bolo zapísaných na štúdium v anglickom jazyku približne 800 študentov, čo predstavuje 10,6 percenta.
“Najväčší záujem zahraničných študentov je o štúdium na Lekárskej fakulte, ale samoplatcov zo zahraničia evidujeme aj na iných fakultách. Na Prírodovedeckej fakulte študuje tiež viacero ukrajinských študentov v slovenskom jazyku,” uviedol rektor Ladislav Mirossay.
Výučbu študentov zabezpečuje 109 profesorov, 126 docentov, 332 odborných asistentov, 43 asistentov a deväť lektorov.

Súčasťou slávnostného ceremoniálu bolo odovzdanie Cien rektora UPJŠ za významný prínos učiteľov a vedeckých pracovníkov univerzity v oblasti vedy a výskumu.
Ceny získali riaditeľ Ústavu informatiky Prírodovedeckej fakulty profesor Viliam Geffert, profesor Štefan Šutaj z Katedry histórie Filozofickej fakulty a prednosta IV. internej kliniky Lekárskej fakulty a Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) profesor Ivan Tkáč.

O Tomáš

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore