Úvod / Ekonomika / Odborári z U. S. Steelu sa boja prepúšťania pre drahšiu elektrinu

Odborári z U. S. Steelu sa boja prepúšťania pre drahšiu elektrinu

Ussteel_kosice_slovakiaOdborári z košického U. S. Steelu sa boja, že pre vyššie poplatky za elektrinu sú ohrozené desiatky pracovných miest. a nevylučujú ani prepúšťanie.

Keď americkí akcionári košického U. S. Steelu chceli železiarne začiatkom minulého roka predať firme ukrajinského multimiliardára Rinarta Achmetova, vláda premiéra Roberta Fica (Smer) im okrem iného za to, že zostanú v Košiciach, sľúbila aj zníženie poplatkov za prevádzkovanie systému (TPS) a systémové služby pri výrobe ich vlastnej elektrickej energie.

Pred vyše mesiacom sa poplatky za TPS paradoxne zvýšili o 10 percent, hoci ministerstvo hospodárstva má vláde do konca septembra predložiť návrhy na zníženie tej istej tarify.
O zvýšení poplatkov rozhodol Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) po tom, ako sa zvýšil počet slnečných dní, než bol predpoklad na tento rok.

Vďaka tomu sa vyrobilo viac dotovanej solárnej elektriny, ktorú budú musieť zaplatiť vo svojich faktúrach nielen domácnosti, ale aj priemyselné podniky vrátane U. S. Steelu.

Foto: wikipedia

O Tomáš

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore