Úvod / Správy / Košice / Počet požiarov po vypaľovaní porastov stúpa

Počet požiarov po vypaľovaní porastov stúpa

Len za jediný deň evidovali hasiči v Košickom kraji 32 požiarov v prírode

Od utorkového do dnešného rána mali hasiči v Košickom kraji 32 výjazdov k požiarom suchej trávy, lístia, vetví a trávnatých porastov. Potvrdili to dôstojníci operačných stredísk Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v kraji. Najviac výjazdov, až 11, mali hasiči z okresu Spišská Nová Ves a deväť požiarov likvidovali hasiči z okresov Košice a Košice-okolie.

Najväčší požiar trávneho a lesného porastu likvidovali hasiči v Krompachoch v lokalite Dubie. Ako dnes ráno informoval dôstojník spišskonovoveského operačného strediska HaZZ Tomáš Drobný, požiar im nahlásili v utorok o 11:30, hasičom sa ho podarilo uhasiť až o 17:30. Prácu im sťažoval svahovitý terén. Horelo na ploche 700 krát 300 metrov. Na mieste zasahovali hasiči z Krompách, ktorým prišla na pomoc aj cisterna zo Spišskej Novej Vsi a pomáhali aj dobrovoľníci.