Úvod / Správy / Košice / Podjazd pri katastri konečne riešia

Podjazd pri katastri konečne riešia

Sobotňajší článok o problémovom podjazde v Barci hneď vyvolal reakciu. Mesto už koná.

Niekoľko rokov sa to nedalo, a zrazu sa to dá! V sobotu bol zverejnený článok o podjazde pri katastri, ktorý nemá vlastníka, nik sa oň nechce starať, a tak už je roky pod vodou. Starosta Barce František Krištof (nezávislý) i statik jednej z firiem v článku upozornili, že pre niekoľkoročné zaplavenie konštrukcie mosta môže hroziť zrútenie štvorprúdovky diaľničnej spoločnosti aj koľajníc dopravného podniku nad podjazdom.
Ešte v ten istý deň sa tam objavili čerpadlá a hladina, ktorá roky stúpala a takmer odrezala hlavný prístup ku katastru, začala konečne klesať. V prečerpávaní vody do kanalizácie pokračovali aj včera.
„Riešiť tento havarijný stav začala civilná ochrana mesta, a to kvôli ochrane mestského majetku – električkovej trate nad podjazdom,“ tlmočí starosta Krištof.
Dodal, že čerpanie malými plávajúcimi čerpadlami zrejme ešte niekoľko dní, možno aj týždeň potrvá, keďže v podjazde sa doteraz nahromadilo už asi 100–tisíc litrov (100 kubíkov) vody.

O Tomáš