Úvod / Správy / Košice / Podjazd pri košickom katastri roky zaplavuje voda, nik sa k nemu nehlási

Podjazd pri košickom katastri roky zaplavuje voda, nik sa k nemu nehlási

Podjazd pri katastri vyzerá ako súčasť projektu mesta kultúry Návrat vody do mesta. Starosta Barce varuje, že sa to zle skončí.

Čln, plťka či gumáky by mohli byť povinnou výbavou zamestnancov i klientov katastra na Južnej triede aj firiem v okolí. Podjazd, ktorý nemá pána, je pod vodou už niekoľko rokov. Po dažďoch zaplavilo aj susednú cestu.
„Čoskoro sa tadiaľ na kataster nedostanete,“ upozornil čitateľ.
Do roku 2012 sa aspoň súkromné firmy z okolia skladali na čistenie podjazdu a prevádzkovanie čerpacieho zariadenia, ktoré odvádza vodu do kanála. Organizátorom bol podnikateľ Peter Kollár.
„Najviac ľudí tadiaľ chodí na kataster, no táto štátna organizácia neprispela. S pár firmami sme dali tisíce eur, ale keď na to ostatní kašlú, ja to už robiť nemienim.“
Vraví, že jeho statik písal mestu, aby konalo, lebo podjazd nebol stavaný, aby bol roky pod vodou, a cesta nad ním sa môže zrútiť. „Asi sa čaká, kým sa niečo stane.“

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.