Úvod / Správy / Košice / Podvodníci obrali o úspory 93-ročnú babičku

Podvodníci obrali o úspory 93-ročnú babičku

Ďalšia dôchodkyňa sa stala obeťou podvodníkov, 93-ročnú babičku z Košíc obrali o úspory. Starenka dokonca sama išla do banky po hotovosť. Páchatelia totiž použili už osvedčený trik. Košičanke zavolala neznáma žena, predstavila sa ako jej dcéra a požiadala ju o peniaze, prísť pre ne mal jej priateľ. Dôchodkyňa išla do banky, vybrala 4 400 eur a odovzdala ich údajnému priateľovi jej dcéry, informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó. Po páchateľoch teraz polícia pátra. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre podvod, kde je trestná sadzba až päť rokov.

Polícia znovu upozorňuje hlavne starších ľudí, aby nedôverovali neznámym osobám. V prípade, ak ich telefonicky požiadajú o peniaze ich údajní príbuzní, mali by si overiť, či naozaj hovorili so svojimi blízkymi, upozornil Szabó. V nejednom prípade dôverčivý dôchodcovia prídu o celoživotné úspory.

© SITA, ilus. foto SXC

O mestoKosice.sk

Aktualizácia portálu mestoKosice.sk

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore