Úvod / Správy / Košice-okolie / Poškodil transformátor, prerušil elektrinu v chatách

Poškodil transformátor, prerušil elektrinu v chatách

Neznámy páchateľ poškodil v Šugovskej doline v okrese Košice-okolie vysokonapäťový transformátor a prerušil dodávku elektriny do viacerých chát.

Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, páchateľ rozbil skrinku úsekového vypínača, odpojil transformátor od vysokého napätia a presekol elektrické prívodné a odvodné káble. Transformátor následne zhodil zo stožiara na zem a odmontoval kovový obal. Zrejme ho však niekto vyrušil, nič totiž nestihol ukradnúť a z miesta ušiel. Škody, ktoré spôsobil, vyčíslili na 4 500 eur.

Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre poškodzovanie a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Trestná sadzba v takomto prípade je štyria až osem rokov.