Úvod / Doprava / Poslanci odvolali riaditeľa DPMK

Poslanci odvolali riaditeľa DPMK

mhdNovým generálnym riaditeľom sa stal Richard Majza.
Poslanci košického mestského zastupiteľstva dnes odvolali celé predstavenstvo Dopravného podniku vrátane generálneho riaditeľa Juraja Hrehorčáka. Novým generálnym riaditeľom sa stal doterajší šéf Správy mestskej zelene, Richard Majza. Hrehorčákovo odvolanie navrhoval ešte v septembri poslanec Miloš Ihnát, vtedy Hrehorčáka poslanci podržali.
Dnes už jeho odvolanie inicioval primátor Richard Raši. „Myslím si, že Dopravný podnik potrebuje aj kvôli ekonomickej situácii, jeho záväzkom a celkovému fungovaniu zmenu. Preto som sa rozhodol navrhnúť pána Majzu za generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva,“ povedal na margo svojho návrhu primárom mesta Košice Richard Raši.
Podľa Miloša Ihnáta, ktorý ako poslanec fungoval v dozornej rade DPMK a vzhľadom na viaceré kauzy žiadal hlavu Juraja Hrehorčáka. Ihnát aj dnes poukázal na ďalší prípad krádeže elektroinštalácie z autobusu DPMK. To ešte nevedel, že o niekoľko desiatok minút neskôr dá primátor hlasovať o odvolaní riaditeľa. „Pána Majzu poznám ako seriózneho manažéra. Čo sa týka správy mestskej zelene, nemali sme nikdy problém. Keď som ho požiadal o niečo, dotiahol veci tak, že boli spokojní poslanci ale aj občania,“ povedal poslanec Miloš Ihnát.

Juraj Hrehorčák svoje odvolanie komentoval iba stroho: „Rešpektujem rozhodnutie akcionára a aj touto cestou chcem zablahoželať novému predsedovi predstavenstva a generálnemu riaditeľovi k zvoleniu do funkcie,“ komentoval svoje odvolanie samotný už bývalý generálny riaditeľ DPMK Juraj Hrehorčák. Hrehorčák ale ostáva členom predstavenstva DPMK.

Nový generálny riaditeľ DPMK, Richard Majza, sa k svojím zámerom na čele najväčšieho mestského podniku vyjadrí, až keď jeho vymenovanie podpisom na uznesení oficiálne neodobrí primátor.

Zdroj: FB Miloš Ihnát

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore