Úvod / Správy / Košice / Z väzníc v Košickom kraji prepustili po amnestii 124 ľudí

Z väzníc v Košickom kraji prepustili po amnestii 124 ľudí

Z väzníc v Košickom kraji prepustili po amnestii 124 ľudí. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová, všetci odsúdení, ktorých sa týkala amnestia, boli v stredu prepustení po nadobudnutí právoplatnosti uznesení Okresného súdu Košice I, Okresného súdu Košice II a Okresného súdu Spišská Nová Ves. Z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Floriánska Košice prepustili 24 ľudí, z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Košice – Šaca 97 osôb a z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Levoča troch odsúdených.
Prezident Ivan Gašparovič amnestiou odpustil tresty odňatia slobody, ktorých výkon je podmienečne odložený, odpustil nevykonané tresty uložené mladistvým a väzňom v ústavoch s minimálnym stupňom stráženia, ktorí nedostali viac ako 18 mesiacov. Odpustil tiež tresty vyhostenia uložené ešte pred 1. augustom 2004 ľuďom, ktorí sú v súčasnosti občanmi iných štátov Európskej únie. Hlava štátu odpustila aj nevykonané tresty odňatia slobody za vojenské trestné činy spáchané vojakmi v povinnej základnej vojenskej službe či v povinnej náhradnej vojenskej službe. Nevzťahuje sa to však na tých, ktorých odsúdili za trestné činy porušovania práv vojakov.
SITA :: 3.1.2013 ::

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.