Úvod / Zaujímavosti / PROJEKTY NA VÝCHODE DOSTANÚ DVOJNÁSOBNE VIAC AKO MINULÝ ROK

PROJEKTY NA VÝCHODE DOSTANÚ DVOJNÁSOBNE VIAC AKO MINULÝ ROK

image001Karpatská nadácia otvorila druhý ročník grantového programu Nadačného fondu T-Systems Slovakia

Karpatská nadácia dnes otvorila druhý ročník grantového programu „T“ for all, all for „T“. Program podporí dobrovoľnícke projekty neziskových organizácií z východného Slovenska celkovou sumou viac ako 12 000 EUR.

Verejne prospešné a dobrovoľnícke projekty môžu získať podporu vo výške max. 2 000 EUR. Tematické zameranie projektov môže byť rôzne a malo by sa orientovať na potreby miestnej komunity. Program podporuje aj dobrovoľnícke zapojenie zamestnancov T-Systems Slovakia do realizovaných projektov.

Výška podpory sa oproti minuloročnému rozpočtu 6 000 EUR zdvojnásobila na 12 000 EUR. Jedným z projektov podporených v prvom ročníku programu je projekt organizácie Priatelia Zeme – SPZ. Dať nepotrebným veciam druhú šancu a nevytvárať odpad – to bolo hlavným posolstvom ich akcie „Recyklácia“, ktorá sa konala v Košiciach v máji 2014.

„Na podujatí sa vyzbierali viac ako 2 tony textilu, 140 kg topánok, 200 kg kníh, vyše 100 kg hračiek… a tiež viac ako 200 kg rôznej elektroniky a domácich potrieb. Okrem toho si nových majiteľov našli aj dva bicykle, či krásny hojdací koník,“ zhrnul úspech akcie Martin Valentovič z Priateľov Zeme – SPZ.
Mnoho vecí tak vďaka získaným financiám z programu neskončilo na skládkach a v spaľovniach, ale našlo ešte svoje využitie. Projekt poslúžil aj ako pomoc sociálne slabším občanom. Podporiť ho ako dobrovoľníci prišli aj zamestnanci T-Systems Slovakia, ktorí pomáhali pri triedení šiat a organizácií.
V tomto ročníku môžu finančné prostriedky na realizáciu svojich aktivít získať aj ďalšie zmysluplné projekty. Žiadosti o podporu je možné zaslať do 1. decembra 2014. Program je financovaný z Nadačného fondu T-Systems Slovakia, ktorý administruje Karpatská nadácia.

„Prostredníctvom nadačného fondu podporuje spoločnosť T-Systems Slovakia, s.r.o. miestnu komunitu dlhodobo a strategicky. Rozvinutá svojpomoc a dobrovoľnícka aktivita sú veľmi dôležité pre dobre fungujúcu spoločnosť,“ konštatuje riaditeľka Karpatskej nadácie Katarína Minárová a dodáva: „Je pozitívne, že sa do projektov vedia aktívne zapojiť aj zamestnanci spoločnosti a tak sa môžu pridať k príležitosti zmeniť svoje okolie k lepšiemu.“

„V tomto programe chceme skĺbiť podporu regiónu s podporou dobrovoľníctva našich zamestnancov. Možnosť získať grant majú organizácie, v ktorých sú aktívnymi členmi práve naši zamestnanci. Takto podporíme veci a aktivity, na ktorým im záleží a ktoré pomôžu aj východoslovenskému regiónu.

Dobrou hnacou silou pri spustení novej výzvy sú úspešne ukončené projekty z minulého ročníka. Poskytnuté financie vidíme pretavené v aktivitách pre deti, zakúpení prístroja pre novorodencov, vybudovaní terasy na hranie v jednej z trebišovských škôlok či pri realizácií podujatia zameraného na recykláciu,” generálny riaditeľ T-Systems Slovakia s.r.o. Thomas Bogdain.

Bližšie informácie poskytne
Mgr. Mária Biľová, manažérka grantových programov
maria.bilova@karpatskanadacia.sk, tel.: 055/622 1152

Karpatská nadácia podporuje východné Slovensko od roku 1995 a počas svojej existencie podporila stovky projektov sumou viac ako 1,8 milióna EUR. Poslaním Karpatskej nadácie je podpora rozvoja východoslovenského regiónu a zmierňovania sociálnej chudoby v regióne založeného na rozvojovej práci v miestnej komunite. Karpatská nadácia vznikla v roku 1994 a od svojho založenia poskytuje finančnú podporu, vzdelávanie a poradenstvo pre aktívnych ľudí a neziskové organizácie v záujme zlepšovania života na východnom Slovensku. Karpatská nadácia sa aktívne venuje aj téme spoločenskej zodpovednosti firiem a firemnej filantropii. Výsledkom partnerstiev Karpatskej nadácie a obchodných spoločností je spoločná podpora východoslovenskej komunity s pridanou hodnotou lepšieho vzájomného pochopenia potrieb neziskového a komerčného sektora.

T-Systems Slovakia s.r.o., ako jeden z najväčších zamestnávateľov v oblasti IKT na Slovensku poskytuje služby správy operačných systémov, aplikácií, databáz, sietí a systémov SAP pre korporátnych klientov skupiny Deutsche Telekom, ktorej je súčasťou. T-Systems Slovakia je dcérskou spoločnosťou T-Systems International GmbH, ktorý poskytuje inovatívne IKT technológie a hlboké know-how riešení v priemyselných odvetviach zákazníkom z celého sveta. T-Systems Slovakia je jednou z kľúčových súčastí celosvetovej dodávateľskej siete T-Systems International a svojimi výkonmi zvyšuje konkurencieschopnosť materskej firmy na svetových trhoch. T-Systems Slovakia ponúka vynikajúce pracovné príležitosti v Košiciach pre IT profesionálov, končiacich študentov vysokých škôl a maturantov so záujmom a motiváciou pracovať v oblasti IKT. Ponúka dlhodobé všeobecné ako aj odborné vzdelávanie s certifikáciou, kariérny a osobnostný rozvoj, široký balík možností zamestnaneckých výhod a špičkové pracovné prostredie. T-Systems Slovakia je jedným zo zakladajúcich a aktívnych členov združenia Košice IT Valley a Koalície 2013+.

Adresa:
Karpatská nadácia