Úvod / Košice / Riaditeľ košickej nemocnice má auto ako policajná kobra

Riaditeľ košickej nemocnice má auto ako policajná kobra

superbnew2Riaditeľ košickej nemocnice má auto ako policajná kobra

Šéfa košickej nemocnice vozí auto s výkonom, aké majú policajné vozidlá na odhaľovanie cestných pirátov.

Vedenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura vrátane riaditeľa Ladislava Rosochu preváža na služobné cesty nová Škoda Superb Elegance. Auto s 260 koňmi pod kapotou, automatickou prevodovkou a pohonom 4×4 stálo 36,3-tisíca eur. Zmluvu s popradskou eseročkou Autonova uzatvorila v apríli. Pätnásť áut Škoda Superb s rovnakými parametrami kúpilo ministerstvo vnútra pre potreby policajnej kobry.
Nemocnica plánovala za auto zaplatiť najviac 37,9-tisíca eur. Verejné obstarávanie vyhlásila v januári pre prípad, ak doterajšie 10-ročné vypovie službu.Stanovila tri kritériá – cena vozidla, čas jeho dodania a dĺžka bezplatného servisu. Podľa nich komisia vyberala zo šiestich prihlásených uchádzačov.O konečnom víťazovi napokon nerozhodla cena, ale termín dodávky auta.Traja uchádzači ponúkli nižšiu sumu ako víťaz súťaže v rozpätí od 33,5-tisíca do 35,6-tisíca eur.Jeden bol zo súťaže vylúčený, prekročil nemocnicou vytýčenú cenu. Všetci zároveň predložili 48-mesačný bezplatný servis.
Nové auto slúži na služobné cesty medzi nemocnicami po Slovensku a po trase Košice – Bratislava.Kúpu vozidla tohto typu kritizujú lekárske odbory. „Maximálna povolená rýchlosť na slovenských cestách je 130 km/h, takže auto s maximálnou rýchlosťou 250 km/h je pre riaditeľa zadlženej nemocnice luxusom. Rovnako ako pohon 4×4, ktorý podľa mojich informácií nemá auto žiadneho iného riaditeľa,“ hovorí predseda Lekárskeho odborového zväzu Peter Visolajský. Dodáva, že šéf nemocnice síce auto potrebuje, ale parametre novej škody nepovažuje za hospodárne riadenie. Zodpovednosť za rozhodnutia štátnych nemocníc považuje vzhľadom na ich právnu formu za limitovanú.

O Tomáš

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore