Úvod / Krimi / Smrtiace audi hľadali košickí policajti šesť hodín

Smrtiace audi hľadali košickí policajti šesť hodín

audi a 7Prípad smrtiaceho audi, pod kolesami ktorého zahynula pri OC Galéria mladá žena, sa chýli ku koncu. Zajtra sa očakáva vynesenie rozsudku.

Na Okresnom súde Košice II včera pokračovalo dokazovanie v prípade tragickej havárie z februára. Na priechode pre chodcov pred OC Galéria vtedy zahynula mladá žena z Margecian.
Zrazilo ju audi, ktorého vodič ušiel. Polícia ho vypátrala a Zoltán A. (41) teraz čelí obvineniu z prečinov usmrtenia a neposkytnutia pomoci. Stíhaný je vo väzbe.

V utorok patrilo rečnisko trom svedkom. Autor znaleckého posudku z dopravy povedal, že audi sa pred nehodou pohybovalo rýchlosťou 70 až 75 km/hod. a do chodkyne narazilo rýchlosťou 55 až 60 km/hod. Vodič mohol nehode zabrániť dodržaním päťdesiatky.

Dvaja policajti na súde opísali, ako hľadali vozidlo, ktoré svedkovia popísali ako tmavé audi – limuzína. Pozreli si vraj záznamy štyroch kamier, ktoré lemujú Tr. SNP až po križovatku pri novej nemocnici.
Vyčítali z nich, že ide o Audi A7 bordovej farby s poškodeným pravým svetlom. Podľa štýlu jazdy zjavne unikalo a pri nemocnici takmer spôsobilo ďalšiu kolíziu.

Keďže na záznamoch na Watsonovej a v smere do centra sa už audi neobjavilo, policajti začali prehľadávať široké okolie amfiteátra. Hoci mali obavy, že auto skončí v nejakej garáži a dodnes by sa nenašlo, okolo polnoci ho objavili pri Tip Tope.

Zoltán, ktorý doteraz vypovedať odmietal a vinu nepriznal, v tejto taktike pokračoval aj včera. Mlčanie zrejme ukončí zajtra, keď sú po výsluchu posledného svedka na rade záverečné reči a pravdepodobne aj rozsudok.
Zoltánovi hrozí až päť rokov väzenia.

Foto: ilustračné

O Tomáš

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore