Úvod / Ekonomika / Spoločnosť GlobalLogic otvorila vývojárske centrum

Spoločnosť GlobalLogic otvorila vývojárske centrum

Global-Logic-LogoV horizonte dvoch rokov investuje dva mil. USD a ponúkne prácu minimálne 200 IT špecialistom

Americká spoločnosť GlobalLogic investuje dva milióny dolárov do svojho novootvoreného vývojového centra v Košiciach, ktoré bude poskytovať služby zákazníkom v strednej Európe. Centrum vo štvrtok uviedli do užívania a zatiaľ tu prácu našlo 60 ľudí. Za manažéra zodpovedného za expanziu spoločnosti v strednej a východnej Európe bol menovaný Ivan Hruška.

Nové centrum v Košiciach má poskytovať príležitosť na rast spoločnosti, ktorý úzko súvisí s potrebami klientov a ich globálnym vývojom produktov. Podľa Ivana Hrušku Slovensko patrí medzi krajiny s najrýchlejšie sa rozvíjajúcim IT sektorom v Európe. “Má veľkú silu vo vede a výskume a inováciách v technologickom sektore. Navyše, Košický samosprávny kraj a mesto Košice sa spájajú s IT Valley, čo prispieva k zlepšeniu vzdelávacieho systému v regióne,“ povedal pri otvorení Hruška.

GlobalLogic preinvestuje v Košiciach v horizonte dvoch rokov dva mil. USD a ponúkne prácu minimálne 200 IT špecialistom. Ide predovšetkým o softvérových vývojárov, architektov, projektových manažérov, technických lídrov a IT odborníkov s know-how v oblastiach zdravotníctva, automobilového priemyslu, telekomunikácií či Hi-Tech. “Naším dlhodobým cieľom je vybudovať centrum s 500 vývojármi v horizonte piatich rokov,“ povedal Hruška.

Viceprezident Marek Antal uviedol, že chcú byť najlepším IT zamestnávateľom v regióne. “GlobalLogic stojí za množstvom najuznávanejších technologických produktov dneška. Škála je skutočne široká – od silných nástrojov na editáciu médií – prácu so zvukom a obrazom, až po životy zachraňujúce lekárske prístroje,“ povedal Ajmal Noorani, senior viceprezident spoločnosti GlobalLogic.

Spoločnosť GlobalLogic patrí k lídrom v oblasti softvérového výskumu a vývoja, správy systémov a poskytuje služby týkajúce sa inovácií produktového inžinierstva, “content“ manažmentu prostredníctvom svojich vývojových a dizajnových centier v rámci Spojených štátov amerických, Spojeného kráľovstva, Argentíny, Slovenska, Ukrajiny, Izraelu, Indie a Číny. Zo svojej centrály v Spojených štátoch riadi spoločnosť dizajnové a inžinierske centrá po celom svete. Ročne dodáva viac než 1 500 projektov, pričom ročný obrat firmy dosahuje približne 250 mil. USD.

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore