Úvod / Správy / Košice-okolie / Stožiare vysokého napätia rozobrali dvaja recidivisti

Stožiare vysokého napätia rozobrali dvaja recidivisti

Policajti odhalili páchateľov, ktorí vlani v lete v rozobrali stožiare vysokého napätia v katastri obce Turňa nad Bodvou. Podľa polície to má na svedomí doposiaľ päťkrát trestaný 20-ročný Róbert a o dva roky mladší zatiaľ dvakrát trestaný Matej. Miestnych mladíkov vyšetrovateľ obvinil z poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, páchatelia z troch stožiarov ukradli takmer 200 rôznych komponentov – kovové priečky, platne, skrutky s maticami a podložkami. Krádežou oslabili konštrukcie stožiarov, čím hrozilo ich zrútenie. Obvinení sú stíhaní na slobode, v prípade dokázania viny im hrozí trest na jeden až päť rokov.