Úvod / Krimi / V centre Košíc podpálili luxusné Audi Q7

V centre Košíc podpálili luxusné Audi Q7

audi Q 7Neprešlo ani 24 hodín a v Košiciach podpálili ďalšie auto.

Tentoraz však ide o luxusné Audi Q7, ktoré horelo na Štefánikovej ulici.
Páchateľ opäť konal pod rúškom tmy a zapáliť luxusnú limuzínu sa podujal včera po 4. hodine nadránom.
Nepáral sa s tým a polial prednú kapotu i priestor medzi ňou a čelným sklom. Auto zapálil a vzal nohy na plecia.

Obyvateľov Štefánikovej i priľahlých ulíc zobudila obrovská žiara i hluk z vybuchujúcich pneumatík. Keďže išlo o rýchlo sa šíriaci požiar a plamene už poriadne lízali auto, okamžite privolali hasičov.
„Po príchode na miesto udalosti sme zistili, že horí Audi Q7 s českými štátnymi poznávacími značkami. Na lokalizáciu požiaru sme nasadili vysokotlaký prúd vody a rýchlo sme plamene zlikvidovali,“ vravia hasiči.
Podľa našich informácií bola vedľa auta nájdená fľaša od koly, z ktorej bolo cítiť zápach po zatiaľ neznámej horľavine. Pripomínal však vôňu benzínu.

Privolaný policajný vyšetrovateľ, ako aj experti kriminalistiky odobrali vzorky z auta a zároveň zaistili aj spomínanú fľašu. Práve tá mohla byť totiž použitá na poliatie auta a jeho zapálenie.
„Na mieste sme našli zápalnú látku hneď vedľa auta,“ tvrdia vyšetrovatelia prípadu.

Po uhasení požiaru a ochladení auto otvorili, avšak kvôli skratu na batožinovom priestore sa nedokázali dostať dovnútra.
„Z predbežného vyšetrovania vyplýva, že ide o jasný úmysel. Bolo poliate čelné sklo a kapota. Auto bolo na mieste odparkované dlhšie a všetky indície zatiaľ svedčia o tom, že nešlo o technickú poruchu,“ vravia experti.
Ako sa nám podarilo zistiť, auto používala Košičanka 29-ročná Anna M., avšak jeho majiteľom je firma, zaoberajúca sa sprostredkovaním práce a sídliaca v Brne. Škoda na zhorenom aute bola vyčíslená na 50-tisíc eur, hasiči uchránili hodnoty za 100-tisíc eur.
Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá vyšetruje, za akých okolností došlo k požiaru auta. V súvislosti s podpálenými autami má toho v poslednom čase dosť, veď od začiatku mesiaca v meste podpálili už tretie auto.

Foto: ilustračne

O Tomáš

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore