Úvod / Správy / Košice / V divadle potečie krv

V divadle potečie krv

V Štátnom divadle po roku opäť potečie krv. Po úspešnom prvom ročníku divadelníci aj v tomto roku oslávia Svetový deň divadla 27. marca akciou Divadelná kvapka krvi. Podujatie organizuje Občianske združenie Košické divadlo a Štátne divadlo Košice v spolupráci s Národnou transfúznou službou.

„Počas tohto dňa budú tak ako vlani priamo vo vestibule Historickej budovy umiestnené tri odberové jednotky košickej transfúznej stanice. Prvý ročník bol pre nás milým prekvapením, veď darovať krv prišlo dovedna takmer sto darcov, nielen z divadla, čím sa Divadelná kvapka krvi stala najväčším mobilným odberom v Košiciach,” hovorí predseda OZ Košické divadlo František Ténai. Podujatie je podľa jeho slov príležitosťou spropagovať darcovstvo krvi medzi návštevníkmi divadla a tým prepojiť kultúru so zdravím a pocitom ľudskej spolupatričnosti a pomoci.

Krv prídu určite darovať viaceré osobnosti zo všetkých zložiek, z činohry, baletu i opery. V minulom roku medzi darcami nechýbali napríklad herci Ivan Krúpa, Dana Košická, či Róbert Šudík, ale aj produkčný Baletu ŠD Košice Dominik Béreš i zástupcovia orchestra opery.

Osobnosti košického divadla veria, že sa k nim počas druhého ročníka podujatia pripojí aj množstvo priaznivcov divadla. „Verím, že prídu nielen pravidelní darcovia, ale tak ako vlani aj množstvo tých, ktorí sa doteraz neodhodlali pre takýto krok,” dodáva Ténai.

Pre všetkých, ktorí počas Svetového dňa divadla prídu do Historickej budovy ŠD darovať krv budú pripravené nielen 2 vstupenky na divadelné predstavenia podľa vlastného výberu, ale aj drobné darčeky.

Zároveň spomedzi účastníkov organizátori vyžrebujú výhercov zaujímavých cien od sponzorov podujatia:
Firma BAANDOKKOON Thajské masáže venuje thajskú masáž pre 2 osoby,
Hotel Double Tree by Hilton Darčekovú poukážku na nedeľný brunch pre 2 osoby,
Spoločnosť Eurobus, a.s. spiatočný lístok na trase Košice – Praha pre 2 osoby.

Zdroj a foto: Štátne divadlo

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore