Úvod / Školstvo / V košických školách čakajú takmer dvetisíc prváčikov

V košických školách čakajú takmer dvetisíc prváčikov

V nastávajúcom školskom roku bude navštevovať základné školy v meste 15 858 žiakov v 744 triedach.

Mesto Košice má v zriaďovateľskej pôsobnosti 35 základných škôl (ZŠ), 56 materských škôl (MŠ), jednu ZŠ spojenú s MŠ, jednu základnú umeleckú školu a jedno centrum voľného času.
Podľa hovorkyne mesta Lindy Šnajdárovej v mesiaci máj sa na referáte školstva, športu a mládeže uskutočnilo prerokovanie organizácie školského roka 2014/2015 s riaditeľmi všetkých základných škôl.
“Na základe predložených podkladov je predpoklad, že v nastávajúcom školskom roku bude navštevovať základné školy 15 858 žiakov v 744 triedach,” uviedla Šnajdárová.
Dodala však, že definitívne počty žiakov budú známe po oficiálnom štatistickom zisťovaní k 15. septembru, keď pozbierajú štatistické údaje.
“Na základe zápisov žiakov do 1. ročníka z januára tohto roka predbežný počet prvákov pre školský rok 2014/2015 bude zhruba 1 980,” doplnila hovorkyňa mesta.
Uviedla tiež, že k 31. augustu bola zo siete škôl a školských zariadení vyradená ZŠ Juhoslovanská 2, Košice.
Žiaci boli prerozdelení na základe výberu rodičov najmä na ZŠ Belehradská 21 a ZŠ Bruselská 18.

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.