Úvod / Správy / Košice / V sobotu bude v centre mesta Zimomravenie

V sobotu bude v centre mesta Zimomravenie

Prvý ročník rodinného rozprávkového festivalu Zimomravenie umožní interaktívnou formou spoznať mesto a zabaviť sa

V sobotu 8. marca sa uskutoční prvý ročník rodinného rozprávkového festivalu Zimomravenie. Festival sa bude konať vo veľkej časti historického centra Košíc a bude určený najmä pre rodiny, ktoré chcú stráviť príjemný deň pri zmysluplných aktivitách. Prostredníctvom festivalu budú mať možnosť interaktívnou formou spoznať mesto, zabaviť sa a načerpať inšpiráciu pre trávenie voľného času.

Počas celého dňa sa budú konať interaktívne prehliadky a rôzne sprievodné aktivity vo vybraných expozíciách Východoslovenského múzea, Slovenského technického múzea, Verejnej knižnice Jána Bocatia a v SteelParku. Podujatia budú tiež v Štátnom divadle Košice, na Hrnčiarskej ulici, v pobočke Knižnice pre mládež Mesta Košice LitPark v Kulturparku a na Hlavnej 68 bude mať svoje aktivity pripravené Rodinné centrum Stonožka a ďalšie subjekty.

Na Hlavnej ulici bude počas dňa množstvo ďalších akcií, ako napríklad výstava veteránov, ukážky prvej pomoci či výtvarný detský plenér. Na účastníkov festivalu ako bonus čakajú kupóny na zľavy v reštauráciách, obchodoch a ďalších prevádzkach.

Podrobnejšie informácie o programe a organizačnom zabezpečení nájdu záujemcovia na stránke www.zimomravenie.sk