Úvod / Správy / Košice / Začala sa Rely Peking-Paríž, povedie aj cez Košice

Začala sa Rely Peking-Paríž, povedie aj cez Košice

rally-parisZ Pekingu sa dnes na viac ako 12.000 kilometrov dlhú cestu do Paríža vydali účastníci zrejme najprestížnejšej súťaže veteránov – Rely Peking-Paríž.

Posádky z Austrálie, Belgicka, Dánska, Francúzska, Írska, Japonska, Juhoafrickej republiky, Kanady, Nemecka, Nového Zélandu, Poľska, Rakúska, Ruska, Španielska, Švajčiarska, Švédska, Talianska, USA a Veľkej Británie, budú súťažiť v štyroch kategóriách podmienených rokom výroby a výkonom jednotlivých “tátošov”. V najstaršej kategórii Vintage cars si zmerajú sily asi dve desiatky vozidiel vyrobených v rokoch 1913-1931.

Piate podujatie tohto druhu, ktorého premiéra sa viaže ešte k roku 1905, bude cez Mongolsko, Kazachstan, Rusko, Ukrajinu smerovať po prvý raz na Slovensko a ďalej cez Rakúsko a Švajčiarsko do Francúzska, kde bude na parížskom bulvári Champs-Élysées cieľ. Organizátori rátajú s tým, že posádky s veteránmi zvládnu denne niekoľko stoviek kilometrov a po 33 dňoch dorazia do francúzskej metropoly.

Podľa informácií internetového vydania Autožurnálu vstúpia účastníci na slovenské územie 23. júna, keď vo východoslovenskej metropole Košice ukončia etapu z ukrajinského Ľvova. Na druhý deň absolvujú 491 kilometrov dlhý presun do Bratislavy. Práve na Slovensku by podľa Autožurnálu malo byť pripravených až šesť meraných úsekov.
Na predchádzajúcej súťaži tohto typu štartovalo pred troma rokmi 106 vozidiel a jeden motocyklista.

Ilus. foto

O admin

Tvorba webstránok, eshopov a portálov za najvýhodnejšie ceny už do dvoch dní. Medzi referencie okrem iného patrí aj portál mestoKosice.sk, na ktorom sa nachádzate. Kontakt info@mestokosice.sk.

Zanechajte názor

Vaša emailová adresa nebude publikovaná. Povinné *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Hore