Úvod / Správy / Košice / Zadržali utečencov aj pašované cigarety

Zadržali utečencov aj pašované cigarety

Utečencov, ale aj pašované cigarety zadržali na východe Slovenska policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície. V katastri Ruského Potoka v okrese Snina chytili troch cudzincov – z Angoly, Afganistanu a Konžskej demokratickej republiky. Mladistvého Afganca si prevzali pracovníci úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ďalších dvoch vyhostili. V katastri obce Vyšné Nemecké v Sobraneckom okrese zadržali dvoch Afgancov, oboch vyhostili.

Štrnásť kartónov cigariet rôznych značiek bez kontrolných známok zaistila hliadka pri kontrole Nissanu Primera v katastri obce Koňuš v Sobraneckom okrese. Únik na spotrebnej dani sa vyšplhal na takmer 250 eur. Tabakové výrobky a posádku si prevzali príslušníci Colného úradu Michalovce.